pagina cariere

Studenti

Daca esti un student aproape de terminarea studiilor, pregatit pentru a-ti testa abilitatile noi, cei de la  NHR Agropartners iti oferim ocazia unui stagiu de pregatire (internship). Stagiul este urmarit de catre un mentor, care iti va evalua performanta si abilitatile, si te va indruma in cariera ta profesionala.

Absolventi

Daca esti un absolvent recent, dinamic si plin de initiativa, iti poti gasi un loc de munca la NHR Agropartners. Iti oferim training-uri interne și externe pentru a-ti cizela abilitatile si un mediu profesional care sa-ti permita dezvoltarea profesionala pe care ti-o doresti.

Candidati cu experienta

NHR Agropartners ofera oportunitati de cariera pentru profesionistii cu experienta, cu expertiza tehnica si comerciala legate de zona operationala. Cautam oameni carora le place lucrul in echipa, oameni pasionati, capabili sa motiveze intreaga echipa si sa o duca la nivelul urmator de performanta.

Daca esti interesat sa te alaturi echipei noastre scrie-ne la: jobs@vait.ro

Pozitii disponibile

Inginer/Tehnician mecanic

Pozitie disponibila pentru toate filialele NHR Agropartners din România.

Descrierea postului:

Postul presupune activitati specifice de reparatii utilaje agricole (tractoare, combine, alte echipamente: semanatori, echipamente de ierbicidat si fertilizat, pluguri, etc) la sediul clientului sau in atelierul propriu, constand in diagnoza echipament defect, reparatii in garantie si post garantie, precum si efectuarea operatiunilor de punere in functiune si intretinere ulterioara a utilajelor.

Responsabilitati:

  • Reparatii utilaje agricole (tractoare, combine, alte echipamente: semanatori, echipamente de ierbicidat si fertilizat, pluguri, etc) la sediul clientului sau in atelierul propriu;
  • Diagnoza, reparatii in garantie si post garantie;
  • Efectuarea operatiunilor de punere in functiune si intretinere ulterioara a utilajelor.

Cerinte:

  • Studii tehnice, absolvirea Facultatii de Mecanica / Mecanica Agricola / Electromecanica sau a unei universitati cu profil similar constituie un avantaj important;
  • Experienta in reparatii de echipamente complexe (utilaje agricole, camioane, utilaje de constructii, etc.);
  • Cunostintele in segmentul electric reprezinta un avantaj;
  • Disponibilitate la program de lucru prelungit si de a se deplasa la clientii care solicita reparatii la sediul propriu;
  • Pasiune si abilitati pentru domeniul tehnic;
  • Cunostinte bune de limba engleza pentru a intelege documentatia tehnica;
  • Interes pentru echipamentele agricole;
  • Spirit de initiativa si cooperare; capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de lucru in conditii de stres si termene limita;
  • Permis de conducere categ. B.

Beneficii:

  • Salariu motivant si bonusuri de performanta
  • Lucrul intr-o echipa de profesionisti, dinamica si bine pregatita, avand la dispozitie unelte si resurse de lucru de ultima generatie
  • Abonament servicii medicale private
  • Training de specialitate

Customer Service Center Sales & Aftersales Support

Pozitie disponibila pentru filiala NHR Agropartners din Giurgiu.

Cu ce te vei ocupa:

Vei sprijini echipa de service si pregatire utilaje agricole in relatia cu alte filiale din cadrul companiei.

Ce ne asteptam de la tine:

  • Sa ai un puternic simt organizatoric si atentie la detalii
  • Sa ai entuziasm, implicare, spirit de echipa si initiativa, sa fii o persoana comunicativa curioasa si atrasa de acest domeniu
  • Ne asteptam sa iti fie usor sa utilizezi computerul

In detaliu:

  • Introducerea si actualizarea corecta si la timp a sistemului ERP Microsoft Navision cu verificarile si interventiile efectuate de echipa tehnica la receptia, livrarea sau monitorizarea periodica a utilajelor de pe stoc ori a celor care fac obiectul contractelor de vanzare utilaje rulate.
  • Gestionarea organizata a intregii documentatii aferente verificarilor si interventiilor efectuate.

Beneficii:

  • Vei avea un mediu de lucru dinamic, unde nu e loc de plictiseala, dar poti gasi satisfactii din plin
  • Pachet salarial atractiv
  • Bonus trimestrial

Contractul se va incheia pe perioada determinata de 24 luni, cu posibilitate de prelungire.

Daca esti interesat sa te alaturi echipei noastre scrie-ne la: jobs@vait.ro

Reprezentant vanzari piese de schimb

Pozitie disponibila pentru filiala NHR Agropartners din Calarasi.

Daca esti pasionat de domeniul tehnic si agricultura, te asteptam in cea mai dinamica si profesionista companie, un brand de renume in domeniul echipamentelor agricole!

  • Postul imbina responsabilitati specifice de vanzare directa cu cele de gestionare a depozitului de piese de schimb
  • Ofertare si vanzare directa, dezvoltarea portofoliului de clienti, incheierea de contracte de vanzare piese de schimb
  • Identificare piese de schimb in programe informatice specifice
  • Activitati specifice de gestiune a depozitului de piese de schimb prin folosirea scannerului intr-un sistem de vanzare integrata ERP
  • Mentinerea controlului strict asupra comenzilor de piese
  • Definirea si planificarea stocului de baza aferent punctului de lucru; receptionare marfa.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice/ economice reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de limba engleza pentru a intelege documentatia tehnica
  • Bune cunostinte de operare PC, cunostinte despre utilizarea bazelor de date constituie un avantaj
  • Experienta de minim un an intr-un post similar reprezinta un avantaj
  • Confidentialitate, loialitate si onestitate
  • Atitudine pro-activa, orientare catre client

Beneficii:

  • Bonusuri de performanta